İPhone X / 11 Pro'da Otomatik Işık ve Karanlık Modunu Ayarlama
Bu yazıda, iPhone x ve 11 pro'da otomatik ışık ve karanlık modunu adım adım nasıl ayarlayabileceğinizi size bildireceğim.
Hemen hemen tüm büyük dijital platformlar ve cep telefonları şu anda karanlık mod olanağı sağlıyor. Kullanıcıların gece boyunca görme yeteneğine zarar vermeden telefonda gezinmelerine yardımcı olur. Gündüz ışık modu daha çok tercih edilir.
İPhone'un X ve 11 pro gibi en son sürümleri otomatik ışık ve karanlık mod işlevselliği ile birlikte gelir.
İşte iPhone'da otomatik aydınlık ve karanlık modu nasıl etkinleştirebileceğinizi ve gece boyunca ekranın karanlık sürümünü neden kullanmanız gerektiğini öğreneceksiniz.
Başlayalım…

İPhone'da Karanlık Mod nedir?


Adından da anlaşılacağı gibi 'Karanlık Mod' geleneksel iOS ekran arka planını değiştiriyor. Bu yeni özellik ile iPhone işletim sistemini değiştirerek daha koyu bir renk tonuna dönüştürebilirsiniz. Bu, telefonunuzun parlaklığının koyu renkli bir arka planla azalacağı anlamına gelir.
Apple ayrıca, ışıktan karanlığa geçtiğinizde otomatik olarak değişen özel olarak geliştirilmiş duvar kağıtları geliştirdi.

Neden Kullanmalısınız?


Karanlık mod genellikle düşük ışıklı bir ortamda kullanılır, çünkü çok parlak bir ekrana bakmak gözlerinizi ve çevrenizdeki diğer kişileri de rahatsız edebilir.
Ancak çoğumuz çok parlak ışıkların etrafında olduğu için 'Karanlık Mod'un çoğu zaman açılmasına izin vermek daha iyidir ve bir araştırmaya göre, bilgisayar olsun, elektronik bir cihazda günde 11 saatten fazla zaman harcıyoruz, akıllı telefon veya televizyon.

Bu parlak ışıklar gözlerimize zarar vererek kuru veya kaşıntılı hale gelebilir, hatta uykusuzluk, baş ağrısı veya boyun ağrısına yol açabilir.
Karanlık Modun daha iyi sağlık etkileri olabileceğinden, güç tasarrufu ile de iyidir.

Ancak, her zaman karanlık ekrana sahip olmak istemiyorsanız, iPhone X ve 11 Pro'da açık ve karanlık modunun otomatik olarak değiştirilmesini ayarlayabilirsiniz.


Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir…

İPhone X ve 11 Pro'da Otomatik Aydınlık ve Karanlık Modunu Ayarlama Adımları


Adım 1
İPhone'unuzdaki "Ayarlar" uygulamasına gidin


Adım 2
'Ekran ve Parlaklık' seçeneğini seçin
Adım 3
İşaret ışığı modunu kontrol edin ve "Otomatik" seçeneğini etkinleştirin.

Adım 4
Daha sonra 'Seçenekler'i seçin (Burada Gün Doğumu Gün Doğumu veya Özel zamanlama göreceksiniz)
Adım 5
Gün Batımından Gün Doğumu'na veya Özel Zamanlama'yı seçin
Not: Özel Zamanlama seçeneğini belirleyerek Karanlık Modun açılmasını ve kapatılmasını istediğiniz zamanlama ile programlayabilirsiniz.
Günbatımı ve Gün Doğumu'nu seçerek iPhone, sizin için gece vaktini düzenlemek için telefon saatini kullanır.
Kısaca,
Bunlar iPhone X ve 11 Pro'da otomatik aydınlık ve karanlık modunu etkinleştirmek için izlemeniz gereken adımlardır.
Karanlık Mod, iyi aydınlatılmış bir odada veya doğrudan güneş ışığında sorunlu hale gelse de, koyu arka plan nedeniyle düzgün göremeyebilirsiniz.
Bu nedenle, en iyi seçenek geçiş yapmaktır, sadece hangi modu kullanmanın ve geçiş yapmaya devam etmenin en iyi zaman olduğunu bilin!0/Post a Comment/Comments

Daha yeni Daha eski